Onder de sterren, Virginie Grimaldi
Als ze ontslagen wordt, krijgt ze voldoende geld mee om haar schulden af te betalen, maar Anna besluit tot iets drastischers. Ze staat zelf op een kruispunt, maar ook met Chloé en Lily gaat het niet echt goed.
Chloé wil eigenlijk geen eindexamen meer doen en wil haar dromen opzij zetten omdat ze haar moeder wil helpen. Bovendien mist ze haar vader en dit zorgt ervoor dat ze naar goedkeuring zoekt van elke jongen die even naar haar lacht.
Lily is een apart meisje dat weinig aansluiting heeft met haar klasgenoten. Ze reageert net even anders en heeft voor andere dingen belangstelling. Ze wordt gepest, en hoewel ze zelf zegt dat het haar niet zoveel uitmaakt, maakt haar moeder zich toch zorgen.
Anna besluit om de camper te lenen van haar vader, ze laadt de meiden in en ze vertrekken richting de Noordkaap. Ze hoopt dat ze op deze reis elkaar weer een beetje nader kunnen komen en dat ze elkaar beter leren kennen. Bovendien heeft Anna nog een extra reden om te gaan; het uitstrooien van de as van haar opa.
Tijdens de reis sluiten ze zich aan bij een aantal andere Franse reizigers in campers die op weg zijn naar het noorden en het is in deze groep dat ze hun reis voortzetten. De groep bestaat uit vier kampers, plus Anna en haar dochters. Het zijn Julien die reist met zijn autistische zoontje Noé en een beetje de gids en probleemoplosser van de groep is, de twee oudere heren die de reis maken die ze met hun overleden echtgenotes zouden hebben gemaakt, een echtpaar dat hun kinderen wil leren wat de waarde van geld is en een jong stel.
Er worden gesprekken gevoerd en ze maken excursies en zo leren ze elkaar een beetje kennen. Maar vooral Anna, Chloé en Lily zien nieuwe kanten van elkaar en langzamerhand komt er ook wat meer begrip.
Dit gaat echt niet van de één op de andere dag, en twee stappen voorwaarts is ook weer één terug. Ze zitten behoorlijk op elkaars lip in die kleine camper, en af en toe knalt het enorm. Maar aan het einde van de reis kunnen ze allemaal op hun eigen manier verder.
Onder de sterren is één van die heerlijke charmante en hartverwarmende romans die je leest met een glimlach. De personages zijn sympathiek en de situaties zijn vaak herkenbaar, soms heel grappig en soms ontroerend. De drie hoofdpersonen Anna, Chloé en Lily komen om de beurt aan het woord en wat ik goed gedaan vind is hoe zij elk heel herkenbaar zijn, ze hebben echt een eigen stem.
Het is geen heel diepgaand verhaal. Er komen wel wat zware thema's aan bod, maar die worden vooral aangestipt en niet groot uitgewerkt. Er zijn ook geen grote drama's en het einde is hoopvol en iedereen kan een beetje positiever verder dan toen ze begonnen aan de reis.
Kortom, Onder de sterren is gewoon een fijne roman, die ik met veel plezier gelezen heb.
Originele Franse titel: Il est grand temps de rallumer les étoiles (2018)
Nederlandse uitgave 2025 door uitgeverij Oceaan
Nederlandse vertaling: Aniek Njiokiktjien en Renate Hagenauw
Bladzijdes: 310




Reacties
Een reactie posten