Balkonnotities: Klimmende boontjes :-)

Ik doe het niet altijd, maar dit jaar had ik weer zin om boontjes te zaaien op het balkon. Het gaat mij niet zozeer om de boontjes zelf die eraan komen, maar meer om het plezier om iets te zien groeien waar eerst niks was. 
Het groeit uitbundig, er komen leuke bloemetjes aan en wat ik altijd helemaal geweldig vind is hoe de sliertjes uit zichzelf weten hoe ze om de stokken moeten draaien om zich vast te houden. 

Het begon eind april. Ik had een grote pot gekocht en gevuld met potaarde. Drie tomkinstokken had ik nog. Ik had er misschien meer moeten gebruiken, maar ik had er niet meer en had geen zin om nog eens naar het tuincentrum te gaan, dus het moest maar genoeg zijn. 

Bij elke stok heb ik een aantal boontjes gezaaid. Ik doe meestal iets van 3-4 boontjes in een gat, maar soms glipten er een paar meer mee. Misschien is het iets teveel geweest en krijg ik een boontjes-explosie! 

Bovenop de tomkinstokken heb ik een heel klein terracotta-potje als dopje. Op die manier kan je geen ogen op steeltjes krijgen als je je voorover buigt! Het staat ook nog snoezig. 


Ongeveer anderhalve week later was er allerlei groens te zien. De dag ervoor nog helemaal niks, maar binnen één dag kwam dit boven de grond!

Nog weer twee weken later was dit al te zien. De boontjes groeien als kool. 

En ondertussen: :-) Hoe leuk ziet dit eruit, zo groen en met zulke mooie blaadjes en die leuke sliertjes.



Reacties

  1. Boontjes kweken is zo dankbaar. Elke dag wat te beleven.
    Heb het zelf al lang niet meer gedaan maar is wel weer een leuk idee. Volgend jaar misschien.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Dankbare boontjes, dat inderdaad! :-) Ik geniet ervan.

      Groetjes,

      Verwijderen

Een reactie posten

Populaire posts